Złota trąbka 2017

W dniach 3-4 czerwca odbył się na terenie naszego powiatu XVI Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych Złota Trąbka. Poseł na Sejm Jacek Falfus był patronem tego cyklicznego festiwalu. W czternastej edycji festiwalu udział wzięło osiem orkiestr dętych z Polski oraz dwie z Czech. Orkiestry rywalizowały w konkursach: estradowym, musztry orkiestrowej i Przeglądzie Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego.

W konkursie estradowym, w kategorii orkiestr dętych: brązowy dyplom wywalczyła Orkiestra Dęta „Glorieta” z Jaworza, srebrny – Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kóz, a złote – Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Furioso”i Gulbenes Mūzikas Skolas Pūtēju Orķestris.

W konkursie musztry orkiestrowej brązowy dyplom odebrał Dechový Orchestr Mladých Zuš Příbor, srebrny – Gulbenes Mūzikas Skolas Pūtēju Orķestris, a złote – Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kóz i Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Furioso”, która została zdobywcą Grand Prix Festiwalu i Pucharu Wójta Gminy Jasienica.

Jury festiwalu przyznało też liczne wyróżnienia. Puchar Posła Jacka Falfusa dla najlepszego zespołu młodzieżowego otrzymała orkiestra Dechový Orchestr Mladých Zuš Příbor.

Podczas festiwalu odbył się również Przegląd Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego. W kategorii orkiestr dętych brązowe dyplomy trafiły do Gulbenes Mūzikas Skolas Pūtēju Orķestris z Łotwy i Orkiestry Dętej „Glorieta” z Jaworza, srebrny dyplom przypadł Kozienickiej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej „Furioso”, a złote – Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z Kóz i Dechový Orchestr Mladých Zuš Příbor z Czech, która została zwycięzcą przeglądu.

Swoją 25. rocznicę powstania obchodziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kóz. Poseł Jacek Falfus wręczył puchar w związku z przypadającą rocznicą oraz złożył podziękowania za całokształt działania Orkiestry oraz za uświetnianie swoimi koncertami uroczystości gminnych i środowiskowych.

 

Comments are closed.