WIZYTACJA PREZYDIUM KOMISJI KULTURY FIZYCZNEJ, SPORTU I TURYSTYKI W DNIACH 2-3 PAŹDZIERNIKA W SZCZYRKU I W WIŚLE

W dniach 2-3 października, z inicjatywy posła Jacka Falfusa – przewodniczącego Komisji Sejmowej KFSiT, odbyła się wizytacja Prezydium Komisji Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki w Szczyrku i w Wiśle. Główny punkt wizyty w dniach 2-3 października dotyczył strategii rozwoju Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, uwzględniającej modernizację i budowę nowych obiektów sportowych, w tym modernizacji i odbudowy tras biegowych i strzelnicy biathlonowej w Wiśle na Kubalonce.

Uczestnicy wizytacji Centralnego Ośrodka Sportowego w Szczyrku – posłowie na Sejm RP, przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, prezesi Polskich Związków Sportowych i beskidzkich klubów sportowych, przedstawiciele władz samorządowych powiatów i miast wraz z dyrekcją COS – odwiedzili m.in. obiekty należące do COS-OPO w Szczyrku, na czele z nowoczesną kolej linową na Skrzyczne, kompleksem skoczni narciarskich w Szczyrku, skocznią w Wiśle Malince oraz trasami biegowymi na Kubalonce.

W dniu 3 października Prezydium Komisji KFSiT wizytowało Szkołę Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Szczyrk z siedzibą w Buczkowicach, gdzie odbył się briefing prasowy. Podczas wizyty, dzięki pomocy posła Jacka Falfusa w SMS Szczyrk w Buczkowicach została podpisana przez Ministra Sportu Jarosława Stawiarskiego – umowa na dofinansowanie budowy ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, hali sportowej w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kozach im. Kardynała Karola Wojtyły. Pobyt Prezydium zakończył się wspólnym spotkaniem w Wiśle.

Comments are closed.