OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI NA PODBESKIDZIU

Poseł Jacek Falfus uczestniczył w obchodach Święta Niepodległości w naszym regionie. W sobotę 10 listopada rocznicę odzyskania niepodległości świętowano w Kozach. Poseł Falfus wziął udział w uroczystej Mszy św w intencji Ojczyzny, która w odbyła się w kościele p.w. świętych Szymona i Judy Tadeusza. Mszę sprawował ks. proboszcz Kazimierz Grela. Po nabożeństwie, na przykościelnym placu, miały miejsce okolicznościowe przemówienia a pod pamiątkowymi tablicami złożono wiązanki kwiatów. Gminnym obchodom towarzyszyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta, warty honorowe pełnili harcerze i zuchy.

Dzień później, w niedzielę 11 listopada, poseł Jacek Falfus uczestniczył w uroczystościach, które odbyły się w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej. Czechowickie obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem na Placu Wolności. Po okolicznościowych przemówieniach, w kościele p.w. NMP Wspomożenia Wiernych odbyła się Msza św. Po uroczystościach kościelnych, uczestnicy biało-czerwonego pochodu, złożyli wiązanki kwiatów przy Zbiorowej Mogile Poległych i Pomordowanych w I i II Wojnie Światowej i pod tablicą pamiątkową przy ul. Legionów.

Popołudnie poseł Jacek Falfus spędził w Bielsku-Białej, gdzie w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy jej uczestnicy przeszli na Cmentarz Wojska Polskiego i wzięli udział w apelu poległych z udziałem kompanii honorowej 18. Bielskiego Batalionu Desantowo-Szturmowego.

Comments are closed.