Obchody 155. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego pod patronatem Posła na Sejm RP Jacka Falfusa

W dniu 21 stycznia br., odbyła się uroczystość upamiętniająca 155 rocznicę Powstania Styczniowego oraz 105. rocznicę wmurowania na frontowej ścianie kaplicy św. Urbana w Porąbce tablicy pamiątkowej poświęconej bohaterom tego powstania.
W uroczystościach w Porąbce, na zaproszenie posła Jacka Falfusa wzięło udział wielu przedstawicieli władzy państwowej, przedstawiciele samorządu powiatu, miasta Bielska-Białej, gminy Porąbka, radni gminy Porąbka, radni powiatowi, a także przedstawiciele środowiska seniorów, m.in. Wiceprzewodniczący Śląskiej Rady Seniorów Henryk Wójtowicz, wraz z delegacją Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, wraz z Prezesem Piotrem Haratem oraz członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.

Po Mszy Św. w Kościele pw. Narodzenia NMP w Porąbce delegacja PiS Bielsko-Biała w asyście pocztów sztandarowych, gości i wiernych złożyła kwiaty i znicze pod tablicą upamiętniającą wybuch Powstania Styczniowego. Tablica została umieszczona na Kaplicy św. Urbana w Porąbce w 1913 roku upamiętniając 50 rocznicę Powstania Styczniowego.
Serdecznie dziękuje wszystkim za pamięć i uczestnictwo w uroczystościach 155. Rocznicy Powstania Styczniowego. Zapraszam znów za rok, na kolejną rocznicę.

Comments are closed.