Obchody 154. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego pod patronatem Posła na Sejm RP Jacka Falfusa

W dniu 22 stycznia br., odbyła się uroczystość upamiętniająca 154 rocznicę Powstania Styczniowego oraz 104. rocznicę wmurowania na frontowej ścianie kaplicy św. Urbana w Porąbce tablicy pamiątkowej poświęconej bohaterom tego powstania.

W uroczystościach w Porąbce, na zaproszenie posła Jacka Falfusa wzięło udział wielu przedstawicieli władzy państwowej tj.: Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Senator Andrzej Kamiński, Starosta bielski Andrzej Płonka, Wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, Wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński, przedstawiciele samorządu powiatu, gminy Porąbka, tj. zastępca Wójta Gminy Porąbka Paweł Zemanek, przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Drabek, radni gminy Porąbka, radni powiatowi, a także przedstawiciele środowiska seniorów, m.in. Wiceprzewodniczący Śląskiej Rady Seniorów Henryk Wójtowicz, wraz z delegacją Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, wraz z Prezesem Piotrem Haratem oraz członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.

Po Mszy Św. w Kościele pw. Narodzenia NMP w Porąbce delegacja PiS Bielsko-Biała w asyście pocztów sztandarowych, gości i wiernych złożyła kwiaty i znicze pod tablicą upamiętniającą wybuch Powstania Styczniowego. Tablica została umieszczona na Kaplicy św. Urbana w Porąbce w 1913 roku upamiętniając 50 rocznicę Powstania Styczniowego.

W tym uroczystym dniu otrzymałem oficjalny list od I Wicewojewody Jana Chrząszcza z podziękowaniem za coroczne upamiętnienie bohaterów Powstania Styczniowego. Serdecznie dziękuje wszystkim za pamięć i uczestnictwo w uroczystościach 154. Rocznicy Powstania Styczniowego. Zapraszam znów za rok, na okrągłą 155. rocznicę.

Comments are closed.