Jasełka Integracyjne w Teatrze Polskim

jasełka21 stycznia śladem lat ubiegłych Poseł Jacek Falfus wraz ze Stowarzyszeniem „Serce dla Serca” przy Parafii Przenajświętszej Trójcy w Bielsku-Białej zaprosił Seniorów z Domów Pomocy Społecznej, Klubów Seniora z Bielska-Białej i okolicznych miejscowości w ramach obchodów dnia Babci i Dziadka na Jasełka Integracyjne zorganizowane w Teatrze Polskim.

Poniżej prezentujemy słowa skierowane do obecnych na sali seniorów oraz galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele,
Myślę, ze po tak wielu corocznych Jasełkowych spotkaniach w wykonaniu podopiecznych stowarzyszenia „Serce dla Serca” i ich przyjaciół- mogę się tak do Państwa zwrócić.

Witam w imieniu członków Naszego stowarzyszenia wszystkich Państwa bardzo gorąco i chcę wyrazić radość, ze jesteśmy tu dzisiaj w tak szerokim gronie, aby w szczególny, tradycyjny już sposób świętować Dzień Babci i Dziadka. Te dni, to nie tylko zapisane w kalendarzu daty, to symbol szacunku i podziękowania dla wszystkich starszych osób, które swoją mądrością życiową, spokojem i doświadczeniem przekazują nam wartości z których korzystamy budując naszą przyszłość na fundamencie przeszłości.

Kochani seniorzy,
Pragnę zatem dziś, w dniu Waszego święta życzyć Państwu ciągłej obecności dobra, ludzi, którzy będą zawsze obok- niosąc pomoc, wsparcie i życzliwość. Życzę dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia.

Szanowni Państwo,
Nasze Jasełka w tym teatrze przypadają corocznie na koniec czasu obchodów Bożego Narodzenia. Sądzę, ze już dziś wielu z Nas zaczyna żałować, że czas ten mija tak tak szybko. Myślę, ze warto dziś wsłuchać się w przesłanie Bożonarodzeniowe Matki Teresy z Kalkuty:

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,
które jak żelazna obręcz uciskają ludzi
w ich samotności,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”,
tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,
moralnego i duchowego ubóstwa,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,
jak bardzo znikome są twoje możliwości
i jak wielka jest twoja słabość,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg
pokochał innych przez ciebie,

Zawsze wtedy,
jest Boże Narodzenie.

Życzę wszystkim Państwu i sobie aby przeżycia i doznania związane zwartościami jakie niesie ze sobą czas Bożego Narodzenia- zdarzały Nam się jak najczęściej. Jestem przekonany, ze pomoże nam w tym niewątpliwie dzisiejsze spotkanie.

Życzę Państwu wiele wrażeń i serdecznych wzruszeń.

Wszystkiego Najlepszego, Szczęść Boże.

Comments are closed.