INTEGRACYJNY TURNIEJ SPORTOWY POD PATRONATEM POSŁA NA SEJM JACKA FALFUSA

Poseł na Sejm Jacek Falfus, przewodniczący Rady Sportu Osób Niepełnosprawnych angażuje się w wspieranie sportu osób niepełnosprawnych nie tylko w Warszawie, ale także na terenie powiatu bielskiego. Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca” przy Parafii Św. Trójcy w Bielsku Białej od lat podejmuje szereg ciekawych akcji, organizuje wiele imprez skierowanych głównie do osób niepełnosprawnych z terenu Podbeskidzia. Wydarzenia te bez pozyskania środków finansowych z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wsparcia Posła Jacka Falfusa nie mogły by się odbyć.

Jedną z ostatnich tego typu inicjatyw była zorganizowana impreza sportowa dla osób niepełnosprawnych z terenu Podbeskidzia „Integracyjny Turniej Lekkoatletyczny – Laliki – 2017”.

Organizatorzy podzielili uczestników na 5 dwudziestoosobowych grup, które rywalizowały ze sobą w różnorodnych konkurencjach lekkoatletycznych, konkursach zręcznościowych i rozgrywkach sportowych prowadzonych na sali gimnastycznej i boisku sportowym ZAZ w Lalikach.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali dyplomy i medale.
Spośród najlepszych zawodników wyłoniono tez Mistrza i dwóch Wicemistrzów Sportu. Mistrzem Sportu została Maria Suska z Kóz, której Puchar ufundował i wręczył osobiście przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie Pan Maciej Rosiński.
I Wicemistrzem Sportu została Czesława Kozieł z Buczkowic i otrzymała Puchar Posła Jacka Falfusa a drugim Wicemistrzem została Krystyna Gandor i otrzymała Puchar Ks.Prałata Józefa Oleszko – Prezesa Stowarzyszenia.

Ceremonia wręczenia dyplomów i nagród odbyła się w Zajeździe „Na Gronicku” w Lalikach, gdzie została zakwaterowana część uczestników imprezy.

Comments are closed.